Львівщина збільшила обсяги збору картоплі

Аграрії Львівщини завершили збирання картоплі, площі якої у 2022 р. збільшені на 2,8%. У області вирощується близько 8% картоплі від загального виробництва по Україні, а за площами вирощування Львівщина посідає 3-тє місце.

Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації.

За оперативною інформацією, господарствами усіх категорій врожай картоплі зібрано на площі 98,2 тис. га, на 2,8%, або на 2,7 тис. га більше до 2021 р. Валовий збір картоплі складає 1711,5 тис. т, що на 1,8% більше минулого року. Сільськогосподарські підприємства у поточному році збільшили площу вирощування «другого хліба» на 26,0% та зібрали 80,0 тис. т з площі 2,9 тис. га.

В господарствах населення вирощується 97% картоплі, а в цілому нею в області задіяно 13,2% всієї посівної площі сільськогосподарських культур.

«Сезон польових робіт 2022 р. був нелегким, зі щоденними викликами, але у будь-якій кризі наші виробники знаходили альтернативні можливості для нарощування обсягів виробництва даної культури. Площі посадки під картоплю цього року переглянули в бік збільшення, зважаючи на її важливість для продовольчої безпеки України та намагаючись частково компенсувати втрати площ на окупованих територіях» — зазначила директорка департаменту Тетяна Гетьман.
John Dou