Мінінфраструктури вивчає можливість запуску безпечного відправлення зерна з морпорту "Миколаїв"

01 августа 11:19Интерфакс-Украина

Міністерство інфраструктури України розглядає можливість включення морського торговельного порту "Миколаїв" наступним до ініціативи безпечного "зернового коридору".

"Незабаром ми перейдемо до консультацій. Ми дуже хочемо зробити це (відвантаження українського зерна – Інтерфакс-Україна) з портом "Миколаїв" - це дуже важливо. Цей порт, з огляду на те, що там зараз точаться бойові дії, до першого етапу не увійшов . Але ми нічого не забуваємо і будемо над цим працювати", - повідомив міністр Олександр Кубраков під час онлайн-марафону новин у понеділок.

Як повідомлялося, 29 липня посли країн "Великої сімки" в Україні прибули до Одеси для перевірки запуску "зернового коридору".

Під егідою ООН Україна та Туреччина 22 липня підписали у Стамбулі угоду про відновлення безпечного експорту українських зернових Чорним морем.

Вранці 23 липня російські окупанти атакували Одеський морський торгівельний порт крилатими ракетами типу "Калібр". У МЗС України заявили, що РФ ракетним ударом по порту поставила під сумнів домовленості, надані нею ООН і Туреччині в "зерновому" договорі. Глава ООН беззастережно засудив повідомлення про авіаудари по Одесі, пославшись на зобов'язання, узяті сторонами на церемонії підписання документа у Стамбулі.

John Dou