12-річний переселенець у Тернополі готує лимонад і збирає гроші на ЗСУ

"Але не такі великі, як тут. Тут люди просто приходять, дають 100 гривень, забирають один стаканчик – це для мене дуже багато", – зізнається Денис.

"Ми дуже позитивно відреагували на цю ідею. Нехай дитина займається, тим більше, якщо у нього є до цього інтерес. Я на машині підвіз його, допоміг добратися. Хай люди купують смачний лимонад, свіжий, холодний. Для підтримки ЗСУ", – розповідає дідусь.

"Це допоможе мені самостійно заробляти гроші, якщо в майбутньому у мене буде якась проблема і в мене не буде грошей, то ось заробіток", – каже хлопець.

"Кожен з них отримав по 50 гривень у конвертику, ми гарненько підписалися, що ми їх отримали. У них є тиждень часу, щоб 50 гривень перетворити в 100, 150 чи більше", – розповідає Ірина.

"Всі ініціативи, які пов’язані з підтримкою Збройних сил України, це є наша спільна перемога. У цей момент, коли цей хлопчик із Бердянська тут у нас в Тернополі старається чимсь підтримати ЗСУ – це респект і повага", – розповів Олексій Філюк.

Денис Гуренко – 12-річний переселенець із тимчасово окупованого Бердянська. Зараз він проживає у Тернополі й активно збирає кошти на потреби українських військових, готуючи і продаючи лимонад.У такий спосіб хлопець виконує завдання з уроку фінансової грамотності, що проводили волонтери ініціативи "Безпечний простір", розповідає "Суспільне".Зробити внесок у перемогу Денисові допомагає дідусь. На фото можна побачити, як вони розкладають стіл, на якому хлопець готуватиме лимонад, після чого продаватиме напій охочим."Нам потрібен лимон, відрізаємо і беремо дольку, ставимо в стаканчик. Потім беремо м’яту, десь 5 листочків", – розповідає Денис.

Денис разом із дідусем розкладають стіл, на якому хлопець готує лимонадНапій підліток готує за маминим рецептом: додає ложку цукру та заливає все газованою водою."Моя мама кожне літо робить лимонад, чи мохіто, я пам’ятаю цей рецепт, хочу його популяризувати", – каже хлопець.За дві години першого дня на своїй "точці" йому вдалося зібрати 500 гривень. Денис амбітно планує з кожним днем збільшувати обсяги продажу.

Денис, продаючи лимонад, не лише допомагає ЗСУ, але й виконує завдання з уроку фінансової грамотностіЗа словами хлопця, раніше він також самостійно заробляв гроші у рідному місті.До Тернополя хлопець приїхав з мамою, бабусею та дідусем. Водночас його тато залишився в окупованому росіянами Бердянську. Дідусь Дениса, Василь Ваврик, наголошує, що підтримує прагнення внука зібрати кошти для допомоги Збройним силам України.Про місце для продажу напою домовився дядько хлопця. Він також мав переносний холодильник для зберігання необхідних інгредієнтів. Для ініціативи хлопець позичив стіл та купив продукти.

Усі кошти від продажу лимонаду хлопець передасть на потреби військовихУ такий спосіб Денис не лише працює, щоб допомогти військовим, але й виконує завдання із уроку фінансової грамотності, який проводила для нього співорганізаторка ініціативи для переселенців "Безпечний простір" Ірина Паламарчук.Читай також: 10-річна чемпіонка світу з шашок зібрала на вуличних турнірах понад 20 тис. грн для ЗСУПодарувала всі гроші з дня народження: 9-річна дівчинка з Мукачева підтримала ЗСУУ Дніпрі 6-річна дівчинка збирає гроші на броніки для ЗСУ, граючи на флейті. ВІДЕОЗа словами Паламарчук, таке ж завдання отримали ще вісім дітей. На його виконання дали тиждень часу.

Перехожі, які підходять купувати лимонад Дениса, схвалюють ініціативу хлопця.В умовах повномасштабної війни діти неодноразово дивували дорослими вчинками. Прагнучи зробити внесок у перемогу, вони жертвують на ЗСУ гроші, подаровані їм на день народження, плетуть рятівні тактичні браслети для військових, продають квіти, щоб купити бронежилети і навіть допомагають нищити колону ворожої техніки за допомогою дрона.

John Dou