Що має бути в тривожному ядерному рюкзачку

03 октября 15:03GreenPost

Оскільки практичних експертів із виживання при ядерному вибуху наразі нема (і всі дуже сподіваються, що й не буде), ймовірність ядерної війни з застосуванням тактичної ядерної зброї висока як ніколи. Тому українці про всяк випадок готуються до найгіршого.

Стандартний «тривожний рюкзачок» вже вміють складати чи не всі, але на додачу потрібно зібрати ще й тривожний ядерний рюкзачок. Про те, як це зробити, розповів віце-президент з технологій Роман Павлюк.

1) Два комплекти зручних штанів, найкраще військових, оскільки там щільна напівсинтетична тканина.

2) 5 поліетиленових дощовиків

3) 5-10 пар бахіл, можна медичні.

4) Рулон сміттєвих пакетів, бажано якнайтовстіших.

5) 6 респіраторів FFP2, а ще краще FFP3. Рекомендовано нашого виробництва. Кожен в окремій упаковці!

6) Будь-який скотч, ідеально армований.

7) 4 пари гумових господарських рукавиць.

8) 1 робочі окуляри, такі як для роботи з болгаркою.

9) 3 упаковки паперових салфеток.

10) 2 флакони змивки для лаку для нігтів. Якщо знайдете півлітри ацетону — це бінго.

11) 3 л води у поліетиленовій тарі. Що товстіші стінки — то краще.

12) Компас механічний. Саме механічний, а не на телефоні.

13) Карти місцевості — куплені чи роздруковані з інтернету. Олівець, ручка на додачу.

14) Ну і головне: лічильник Гейгера, він же детектор радіації, один на сім’ю. Само собою, слід потурбуватися і про павербанк і/або батарейки для нього. З одного боку, не треба шукати дорогущі по $ 500-700 детектори з окремим вимірюванням альфа-, бета- і гамма-, це ні до чого. З іншого боку, детектори випромінювання за $ 40-50 з Аліка — це лайно. Нормальний детектор радіації з трубкою Гейгера коштує $ 100-170. Так, немало, але від нього буде залежати ваше виживання.

А ймовірність вижити під час ядерних ударів вища, ніж померти, хай би як дивно це звучало.

А ще гідний детектор не піджариться від EMI, точніше, може піджаритися, але частково: контур «трубка Гейгера»-лампа підсилення-пищалка працюватиме, і цього вже достатньо. Що інтенсивніше тріщить-пищить, то гірше.

Ідеально, якщо детектор має ще й функцію дозиметра, тобто показує не лише поточний радіаційний фон, а й може рахувати накопичену вами дозу.

15) Опційно — радіоприймач, обов’язково з КХ/СХ діапазоном. Проте ми припускаємо, що зв’язку з ЦО не буде, оскільки вона буде зруйнована у результаті вибуху.

Важливо: все подане вище з розрахунку на людину, якщо не вказано інше. Також усі речі треба запакувати або в поліетиленові пакети, або тримати в оригінальній запечатаній упаковці.

John Dou