У Чернігівській ОВА пояснили, чи загрожує регіону спалах інфекційних хвороб

18 июля 08:34GreenPost

Ризики виникнення інфекційних хвороб значно вищі під час війни, але Чернігівська область вживає усіх заходів, щоб запобігти розповсюдженню таких хвороб, і забезпечена необхідними вакцинами для тих інфекцій, від яких можна захиститися шляхом щеплення, повідомив керівник управління охорони здоров’я обласної військової адміністрації Андрій Лінник, повідомляє МОЗ.

«Вакцини є, і ми продовжуємо планові щеплення, що дозволяють уникнути важкого перебігу інфекційних хвороб – таких, як поліомієліт, дифтерія, кір, кашлюк, правець тощо», – прокоментував він ситуацію.

За його словами, значно вищі шанси інфікуватися мають пацієнти з хронічними захворюваннями, онкохворі, люди старшого віку, пацієнти з ВІЛ, ті, хто приймає певні групи препаратів, приміром, стероїдні гормони.

Тому медики проводять широку просвітницьку роботу. Разом з іншими службами слідкують, щоб дотримувалися умови санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, інформують про якість питної води, елементарні засоби індивідуального захисту, починаючи від ретельного миття рук, обробки харчових продуктів до своєчасного звернення за медичною допомогою при виникненні будь-яких симптомів захворювання.

«Адже є інфекційні хвороби, які мають легкий перебіг і не передбачають значного лікування, однак є захворювання, що мають загрозливі для життя прояви й ускладнення. Ми над цим працюємо і сподіваємося, що в нашій області таких проблем не виникне», – додав Лінник.

Під час війни через більший ризик травмування, збільшуються шанси інфікуватися правцем та гепатитом Б. Дорослим кожні 10 років потрібно ревакцинуватися від правця та дифтерії.

Тим, хто народилися до 2000-х та не були вакциновані від гепатиту В, рекомендовано зробити це щеплення.

«Якщо у вас є сумніви, чи були ви вакциновані від кору, слід щепитися від цієї інфекції. Усім людям, старшим від 12 років, потрібно вакцинуватися від COVID-19», - йдеться у повідомленні.

John Dou