Під контролем ЗСУ залишаються 45% Донецької області, з неї евакуйовано 3/4 жителів – голова обладміністрації

26 августа 09:16Интерфакс-Украина

Близько 350 тис. жителів залишаються нині на контрольованій Збройними силами України частині Донецької області, що становить близько чверті населення цієї території до повномасштабного вторгнення РФ, повідомив голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

"На момент повномасштабного вторгнення жителів на території підконтрольної українській владі Донецької області - це близько 2/3 території станом на 24 лютого - проживало 1 млн 670 тис. населення. Зараз близько 350 тис. жителів залишилося на 45% контрольованої території... Тобто 3/4 населення області – нагадаю, це найбільш густонаселена область України… евакуйовано за весь період повномасштабної війни, тобто за пів року", - сказав Кириленко в інтерв'ю, розміщеному на ютуб-каналі Донецької обласної військової адміністрації у п'ятницю.

За його словами, всі міста області зараз перебувають під обстрілами, але найважча ситуація у тих, що розташовані на лінії фронту. Голова обладміністрації також спростував заяви окупантів про те, що вони взяли м. Авдіївку в півкільце, нагадавши, що місто залишається прифронтовим іще з 2014 року.

Він повідомив про трьох загиблих і чотирьох постраждалих мирних жителів Донецької області внаслідок обстрілів російських окупантів за минулу добу. "Щодоби в нас є фактично загиблі та поранені серед мирного населення. Минулої доби троє людей загинули й четверо дістали поранень", - сказав Кириленко.

Як повідомлялося, вранці Кириленко повідомив, що на Донеччині за добу російські окупанти вбили двох цивільних осіб у Сіверську та Зеленопіллі, ще шестеро жителів поранені.

John Dou